Špargľová krémová polievka

Trochu sme zaháľali, no snáď sme späť. Do rodiny nám pribudol nový člen, takže možno o chvíľu pribudne nová kategória a to príkrmy. Varíme stále, no spisovať občas nestíhame :)

Doprajme si na nový začiatok niečo zdravé a sezónne, a síce, špargľu. Vedeli ste, koľko ma vitamínov? Zelená je perfektná aj len tak, grilovaná na masle.

Potrebujeme:

250 g zelenej špargle (cca 20 kúskov)

1 väčšiu mrkvu

1 strednú cibuľu

100 ml sladkej smotany

Kúsok masla

Soľ, korenie

Najskôr zo špargle odrežeme drevenú spodnú časť (asi tak 3 cm). Od hlavičky smerom dole ju olúpeme a umyjeme. Pri umývaní dajte pozor, niekedy je v hlavičkách piesok a preto ich treba riadne premyť. Teraz ju nakrájame na zhruba 4 centimetrové kúsky a hlavičky ešte prekrojíme po dĺžke. Na masle speníme nadrobno nakrájanú cibuľku a pridáme špargľu, okrem hlavičiek a na kolieska nakrájanú mrkvu. Opražíme a zalejeme vodou, cca liter a pol a varíme, kým zelenina nie je mäkká, čo by malo byť asi 15 minút. Polievku rozmixujeme a pridáme smotanu. So smotanou ju dokrémova povaríme ešte 5 minút. Pridáme soľ a korenie podľa chuti.

No, a nakoniec na panvici na masle orestujeme hlavičky špargle, ktorými dozdobíme polievku na taniery. Stačí im pár minút, zhruba 3-4.

Dobrú chuť :)

PS: nabudúce lepčia foto, ale chutí výborne :)

sparglova kremova

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s